Ostali preventivni ukrepi

Čiščenje prostorov in igrač

• vzdržuje in ohranja red in čistočo sredstev, igrač, igral, opreme in prostorov v vrtcu ter oblačil in obutve otrok.

Ukrepi za preprečevanje razmnoževanja legionele v vodovodnem omrežju

Pregled otroškega igrišča

Da se zmanjša možnost nevarnosti na otroškem igrišču, imamo tri vrste pregledov:

• redni vizualni pregled, ki ga izvajajo vzgojiteljice pred vsako uporabo. kar se zavede tudi v dokumentacijo. Cilj je najti očitne nevarnosti, ki so lahko posledica vandalizma, uporabe ali vremenskih vplivov. Preveri se: nivo in čistost podlage (po potrebi jo očistiti, sipko podlago pa tudi po potrebi dopolniti), popolnost in obraba igral, zakritje temeljev ter splošno stanje varnosti igrišča. Še posebno skrb je potrebno nameniti pregledu mivke v peskovniku, da ne bi v njej slučajno bil skrit kakšen oster predmet. Po uporabi se iz mivke igrače odstranijo in se peskovnik pokrije.
  • funkcionalni pregled, ki ga izvaja hišnik, ki je usposobljen za pregled otroškega igrišča, vsake 3 mesece. Pregled zajema podrobnejše preverjanje igral, preverjanje funkcionalnosti in stabilnosti, zlasti obrabe igral zaradi vandalizma in običajne rabe.
  • glavni letni pregled izvaja pooblaščena služba, ki skrbi za varstvo in zdravje pri delu na naši šoli.