Skrb za bolnega otroka

Pri nalezljivih boleznih je potrebno ravnati po navodilih otrokovega izbranega zdravnika. Starši so dolžni obvestiti vrtec, če ima otrok nalezljivo bolezen.

Kdaj po preboleli bolezni se lahko otrok ponovno vključi v oddelek, bo ocenil pediater, vsekakor pa od zadnjega bruhanja, driske ali povišane telesne temperature mora miniti vsaj 24 ur.

V vrtcu se pogosto srečujemo tudi z otrokom, ki je zbolel med bivanjem v njem. Strokovne delavke presojajo stanje posameznega otroka na podlagi mnogih dejavnikov. Odločitev, da je potrebno ob določenem odstopanju v zdravstvenem stanju, otroka poslati domov oz. k zdravniku, je zelo kompleksna. Strokovna delavka mora poznati otroka, njegovo domače okolje in otrokovo splošno fizično kondicijo. Ob poznavanju vseh teh elementov se presodi ali je potrebno otroka nemudoma prepustiti zunanji, to je domači ali zdravniški oskrbi. Starši so dolžni priti po otroka v čim krajšem možnem času po obvestilu.