Ukrepi

Za zdravje otrok je zelo pomembno okolje v katerem živijo. V vrtcu se trudimo, skladno z veljavno zakonodajo, zagotoviti otrokom čisto, varno in zdravo bivalno okolje. Dobro usposobljeno in izobraženo vzgojno osebje lahko veliko prispeva k osvajanju načel zdravega življenja. Zato je pomembno tudi osebno stališče in zavzetost zaposlenih do dejavnikov, ki imajo pozitivni in negativni vpliv na zdravje.

Zdravje otrok krepimo z zdravo prehrano, gibanjem na svežem zraku in prezračevanjem, s primerno mikroklimo prostorov, s skrbjo za osebno higieno in z rednim dnevnim vzdrževanjem higiene prostorov. Spremljamo zdravstveno stanje otrok in izvajamo preventivne ukrepe na področju širjenja nalezljivih bolezni.
Pred vstopom otroka v vrtec morajo starši prinesti zdravniško potrdilo o zdravstvenem stanju otroka in njegovi zmožnosti za obiskovanje vrtca. Potrdila hranijo vzgojiteljice.